Συλλυπητήριο

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Γαλατινής και παρ. Εράτυρας εκφράζει τη βαθιά του θλίψη για την απώλεια της Παναγιώτας Μήτου, καθηγήτριας του Γυμνασίου Γαλατινής και παρ. Εράτυρας. Την ευχαριστούμε για τη μεγάλη αγάπη και προσφορά στα παιδιά μας. Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά της.

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Γαλατινής και παρ. Εράτυρας

Συλλυπητήριο για την απώλεια της Παναγιώτας Μήτου

Η σχολική κοινότητα του Γυμνασίου Γαλατινής – παραρτ. Εράτυρας εκφράζει τη
βαθιά της λύπη για τον αδόκητο χαμό της εξαιρετικής συναδέλφου εκπαιδευτικού
Παναγιώτας Μήτου.
Η απώλεια είναι μεγάλη, η θλίψη μας είναι βαθιά! Χάθηκε μια αξιόλογη καθηγήτρια
με γνώσεις, διάθεση για προσφορά, δραστήρια και δημιουργική, ένας ακέραιος
άνθρωπος με ήθος, ευγένεια ψυχής, χιούμορ και περισσή αγάπη για τα παιδιά και
τους συναδέλφους της. Έφυγε ένας υπέροχος άνθρωπος!
Θα κρατήσουμε στην καρδιά μας όλες τις κοινές στιγμές, θα τη θυμόμαστε πάντα.
Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά της.

Γυμνάσιο Γαλατινής και παραρτ. Εράτυρας

Με απόφαση του Δημάρχου Βοΐου, κ. Χρήστου Ζευκλή, σας ενημερώνουμε ότι κανονικά θα λειτουργήσουν όλες οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και οι Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου Βοΐου, αύριο Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου 2021.

Πηγή: sierafm

Φωτο-ιστορία, Φεστιβάλ Κινηματογράφου Χανίων

Εσείς το ξέρατε ότι αυτή είναι η πρώτη φωτογραφία που τραβήχτηκε στην Ελλάδα; Εμείς πάντως όχι. Το μάθαμε από την κ. Στέλλα Γκλιάγια όταν την καλέσαμε στην τάξη της Α΄Γυμνασίου την Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2021 να μας μιλήσει για τη φωτογραφία μέσα στο πλαίσιο του προγράμματος «Φωτο-ιστορία» του Φεστιβάλ Κινηματογράφου Χανίων, στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας. Την ευχαριστούμε από καρδιάς για την προθυμία να μοιραστεί μαζί μας τις γνώσεις της και την εμπειρία της από τις σπουδές φωτογραφίας που έχει κάνει. Φυσικά, την ξαναπεριμένουμε!

Η υπεύθυνη του προγράμματος                                                                  Ο Διευθυντής

Κωνσταντινίδου Σεβαστή ΠΕ01                                                                  Χρήστος Παντσίδης ΠΕ03

Οδηγίες για την προστασία στο διαδίκτυο

Ευχαριστήριο

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών του Γυμνασίου Γαλατινής και του παραρτήματος Εράτυρας αισθάνονται την ανάγκη να συγχαρούν δημόσια τη δημοτική αρχή του Δήμου Βοΐου για την αγορά και διάθεση ηλεκτρονικών συσκευών, ώστε να εξυπηρετηθούν οι μαθητές/-τριες και του σχολείου μας στην εξ αποστάσεως διδασκαλία. Σας ευχαριστούμε θερμά για το άμεσο ενδιαφέρον σας και την ευαισθησία που δείξατε, παραμένοντας σταθερά αρωγός στις εκπαιδευτικές ανάγκες των μαθητών μας.

Χρήστος Παντσίδης

Πρόγραμμα από 16/11/2020