Ημερήσιο Άρθρα σχετικά με Ιανουάριος th, 2010

Μ ε την είσοδό μας  στο 2010 έχουμε ήδη συμπληρώσει τον ενάμιση χρόνο λειτουργίας  της  υπηρεσίας ιστολογίων http://blogs.sch.gr του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (ΠΣΔ) υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας Διαβίου Μάθησης και Θρησκευμάτων. Η υιοθέτηση και η αξιοποίηση της υπηρεσίας αυτής από την εκπαιδευτική κοινότητα είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντική. Στο πρώτο έτος λειτουργίας της «πειραματίστηκαν» στη […]

Παραλαβή βιβλίων

Τα Δημοτικά Σχολεία του 1ου Γραφείου Π. Ε. Ν. Εύβοιας αύριο ημέρα Τετάρτη 13-01-2010 καλούνται να παραλάβουν από το 18ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας (Πάροδος Ορέστη Μακρή – περιοχή Λιανής Άμμου) το τετράδιο εργασιών β’ τεύχος των Μαθηματικών για τη Β’ Τάξη.

Διαβάστε το πλήρες άρθρο »

H καταλυτική ημερομηνία υποβολής των δικαιολογητικών για την υπερωριακή απασχόληση των εκπαιδευτικών ολιγοθεσίων και πολυθεσίων Δημοτικών Σχολείων, Φροντιστηριακών Τμημάτων, συμπλήρωσης υποχρεωτικού διδακτικού ωραρίου και οδοιπορικών για το χρονικό διάστημα από 1-11-09 έως 23-12-09 (για τις υπερωρίες των ολιγοθεσίων ισχύει το διάστημα 11-11-09 έως 23-12-09), είναι η Παρασκευή 15-01-2010.