Μαθηματικά και …άλλα πολλά! Και όχι μόνον!
Καλωσήρθατε στο εικονικό σας σπίτι!
Παίζοντας αυτό το ηλεκτρονικό παιχνίδι μπορείτε να μάθετε ποιο είναι το ενεργειακό σας αποτύπωμα, δηλαδή πόσο διοξείδιο του άνθρακα (CO2) εκλύουν στην ατμόσφαιρα οι καθημερινές σας συνήθειες που σχετίζονται με την κατανάλωση ενέργειας. …Παίξτε λοιπόν!…γιατί το κλίμα είναι και δική μας υπόθεση!
Αυτό το παιχνιδάκι το ξεπατίκωσα από το blog του Joe Dalton.
Αφήστε μια απάντηση
Για να σχολιάσετε πρέπει να συνδεθείτε.