Μαθηματικά και …άλλα πολλά! Και όχι μόνον!
Διαβάζοντας το post της terracomputerata “Πόλεμος στο διαδίκτυο”, κάνω λίγες απλές σκέψεις. Μόνο ένας παράφρων θα μπορούσε να πιστέψει, ότι θα ήταν ποτέ δυνατόν η Ρωσία να αφήσει την Γεωργία και την Ουκρανία α) να μπούν στο ΝΑΤΟ και β) να απλώσει το πόδι της η Αμερική στα πετρέλαια της Μαύρης Θάλασσας. Και πολύ καλά θα κάνει , δηλαδή. Ο Buss και ο αμερικανοσπουδαγμένος του Harvard, Saakashvili με ποιό μέτρο έκριναν την μή ανάμειξη της Ρωσίας σε μια τέτοια κίνηση; Ο κοσμάκης όμως τί έφταιγε, να τον βρεί τέτοια συμφορά; Αυτό που καταλαβαίνει το φτωχό μου μυαλό είναι ότι αφ΄ενός η “ήρεμη” Μαύρη Θάλασσα αρχίζει να ταράζεται και αφ ετέρου αρχίζουν να υπάρχουν κοντά μας, πολύ κοντά μας, εδαφικές διενέξεις. Αγαπητή μου Terracomputerata, οι New York Times δεν είναι αυτή την στιγμή η πιο αξιόπιστη πηγή για πληροφορίες. Τα παιχνίδια που παίζονται ξεπερνούν κάθε φαντασία.
Αφήστε μια απάντηση
Για να σχολιάσετε πρέπει να συνδεθείτε.