Η Σύγχρονη Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση στο Νηπιαγωγείο μας

Αγαπητοί  γονείς, αγαπητά  παιδιά,

Όπως ήδη γνωρίζετε, όλες οι σχολικές μονάδες το τρέχον χρονικό διάστημα θα παραμείνουν σε αναστολή λειτουργίας έως 30 Νοεμβρίου 2020 και τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν με τηλεκπαίδευση μιας και συνεχίζουμε αυτή τη φορά κανονικά την ύλη και προχωράμε παρακάτω. Συνεπώς δεν μπορούμε αυτό το διάστημα να συναντιόμαστε στο σχολείο, θα επικοινωνούμε πλέον με τους τρόπους που σας ανέφερα στο e-mail σας.  Μέσω της Σύγχρονης εξ αποοστάσεως εκπαίδευση,  ο καθένας από το σπίτι του ,θα μπορούμε να βλεπόμαστε και να χαμογελάμε ο ένας στον άλλον χωρίς τον περιορισμό της μάσκας. Επιπλέον για την υποστήριξη των μαθητών αυτό το διάστημα, θα ενεργοποιήσω την ηλεκτρονική μας τάξη e-class και θα μπορείτε να υποβοηθείτε τα παιδιά σας σε οποιοδήποτε χρόνο εσείς μπορείτε. Η ασύγρονη μορφή εξ αποστάσεως εκπαίδευση αποτελεί μια μέθοδο υποστήριξης των μαθητών  που οι γονείς εργάζονται και δεν μπορούν να ανταποκριθούν στα καθημερινά μας μαθήματα και έτσι παράλληλα και με την επίσημη ιστοσελίδα μας στο Υπουργείο, καλύπτουμε ως Νηπιαγωγείο όλους τους μαθητές μας,  ώστε να μην μείνει κανένα παιδί εκτός εκπαιδευτικής διαδικασίας. Όλοι μαζί λοιπόν, προχωρώντας σιγά – σιγά, ας οδηγηθούμε και ας εξερευνήσουμε τα καινούρια μονοπάτια της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

Καλή μας αρχή στα διαδικτυακά μαθήματα , με την ελπίδα και την ευχή να επιστρέψουμε γρήγορα στο σχολείο μας και να συνεχίσουμε  τα μαθήματά μας διά ζώσης.

Με πολλή αγάπη !!!

η κ.Ειρήνη