ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ e Twinning ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΛΛΑΣ

Νοέ 20231

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ e Twinning

Αγαπητοί γονείς,

Φέτος το σχολείο μας συμμετέχει στο εγκεκριμένο πρόγραμμα e Twinning  με τους μαθητές της Στ τάξης. στο πρόγραμμα αυτό συμμετέχει και το 3ο Δ. Σ. Κουφαλίων . η βασική ιδέα του έργου είναι να ενθαρρύνει δασκάλους και κυρίως μαθητές να ανακαλύψουν τα οφέλη του e Twinning ανταλλάσοντας πληροφορίες και εμπειρίες σε ένα ασφαλές εικονικό περιβάλλον μάθησης.

ΣΤΟΧΟΙ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

• η ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων των μαθητών
  • η ενίσχυση των δεξιοτήτων ΤΠΕ μαθητών και εκπαιδευτικών
  • η προώθηση ασφαλούς διαδικτυακής συμπεριφοράς
  • και τέλος να βοηθήσει μαθητές και εκπαιδευτικούς να  ανακαλύψουν τα πλεονεκτήματα του eTwinning

Το θέμα του  προγράμματος θα είναι ” Δέντρο ή καραβάκι; Ας στολίσουμε το δέντρο αλλιώς!”  με στόχο την ανακάλυψη των τοπικών χριστουγεννιάτικων εθίμων.

Παρακάτω σας παρουσιάζομαι τις δράσεις που θα πραγματοποιήσουν οι μαθητές των δυο σχολείων.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΑΣΚΑΛΑ: κ. Παγιαννίδου Άννα Μαρία

IMG 8ae07aab4510fe9adab9fb15cf660787 V

από κάτω από: Στ' Τάξη| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ e Twinning ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΛΛΑΣ

Νοέμβριος 2023