Το εργαστήριο της Α τάξης παράγει!!!!

Την Πέμπτη 14 Απριλίου 2022, οι μαθητές της Α τάξης με την καθοδήγηση της Δασκάλας τους ,ανασκουμπώθηκαν κι έπιασαν δουλειά. Με πολύ μεράκι και φαντασία κατασκεύασαν τις αναστάσιμες λαμπάδες τους ώστε να τις δωρίσουν στον εαυτό τους, κάνοντας πράξη το <<εργασία και χαρά>>.Μάλιστα η μοναδική μαθήτρια της τάξης η μικρή Μαρία, ως <<λαζαρίνα>> είπε τα κάλαντα στους εκπαιδευτικούς του σχολείου, δίνοντας μια ξεχωριστή νότα στην καθημερινότητα του σχολείου μας. ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!!

1 2                2jpg

Ολοκληρώθηκε ο Β΄ κύκλος Ενδοσχολικής Επιμόρφωσης.

Την Τετάρτη 13 Απριλίου 2022 από 15:00 έως 19:00,πραγματοποιήθηκε μέσω Webex Ενδοσχολική Επιμόρφωση απο την Κινητή Μονάδα Ψυχικής Υγείας Καρδίτσας,στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας με θέμα : <<Ανίχνευση Μαθησιακών και Ψυχοσυναισθηματικών δυσκολιών σε μαθητές>>.Παρουσιαστές της επιμόρφωσης ήταν  τα μέλη της διεπιστημονικής ομάδας: ο Παιδοψυχολόγος κ.Τσουκάλης Δημήτρης, ο Ειδικός Παιδαγωγός κ. Χριστιάς Κων/νος και η  κα. Αθανασίου Όλγα Κοινωνική Λειτουργός, τους οποίους η Διεύθυνση του σχολείου και οι εκπαιδευτικοί επίσης ευχαριστούν για την ανιδιοτελή προσφορά τους.

evolution