Αρχείο για "13 Σεπτεμβρίου 2022"

Κάθε αρχή και… εύκολη!!!

Το πρώτο κουδούνι της χρονιάς έφερε χαμόγελα και συνεργασίες!!!!

Οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης θέλοντας να συμβάλλουν στην ομαλή μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό, αλλά και στην χωρίς προβλήματα ένταξη  των μικρών μαθητών της Α΄ τάξης στο νέο τους σχολείο, αποφάσισαν…… «να  υιοθετήσουν από ένα Πρωτάκι».

Ξεκινώντας με ξενάγηση στους χώρους του σχολείου, οι μαθητές της Στ΄ εξήγησαν τους κανόνες της σχολικής ζωής στους καινούριους μαθητές μας! Από τους κάδους απορριμμάτων μέχρι την σωστή χρήση τουαλέτας και την προσωπική υγιεινή, τα εκτάκια έδωσαν το σωστό παράδειγμα.

Οι μεγάλοι ένιωσαν υπεύθυνοι και οι μικροί μας ένιωσαν ασφαλείς! Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ετικέτες: , ,

Υπενθύμιση για το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

GoodDeals | Κλινική εξέταση και Έκδοση Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) που είναι απαραίτητο για την Εγγραφή στα Σχολεία, Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, με την Εγγύηση Κορυφαίων Ιατρικών Κέντρων.   Υπενθυμίζουμε πως για τους μαθητές που θα φοιτήσουν κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά στις Α΄ και Δ΄ τάξεις απαιτείται η προσκόμιση συμπληρωμένου του Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) που σας δόθηκε κατά τη διάρκεια των εγγραφών (Α΄ τάξη) ή με τη λήξη των μαθημάτων (Δ΄ τάξη).

Η προσκόμιση του Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή πρέπει να γίνει το συντομότερο δυνατόν, έτσι ώστε τα παιδιά να συμμετέχουν απρόσκοπτα και με ασφάλεια στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής και σε όλες τις σχολικές δραστηριότητες που απαιτούν σωματική δραστηριότητα. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ετικέτες: , ,