Αρχείο για "28 Οκτωβρίου 2021"

Πλατφόρμα EDUPASS

Σας ενημερώνουμε ότι η λειτουργία της πλατφόρμας edupass.gov.gr  ξεκινά άμεσα και θα λειτουργεί  κανονικά από τη Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021 για τις δημόσιες σχολικές μονάδες της χώρας, οπότε ενεργοποιείται και η υποχρέωση υποβολής αίτησης για φυσική παρουσία σε χώρο εκπαιδευτικής δομής για μαθητέςεκπαιδευτικό προσωπικό καθώς και για όποιον επιθυμεί να εισέλθει στη σχολική μονάδα . Από την ίδια πλατφόρμα (edupass.gov.gr) θα εκδίδεται και η σχολική κάρτα για COVID-19 .

Ετικέτες: , ,

Επέτειος 28ης Οκτωβρίου 1940

Ο Οκτώβριος είναι μήνας μνήμης, γιορτάζουμε  την Επέτειο του Όχι. Η ομοψυχία και η αντίσταση στον φασισμό αποτελούν ηθική υποχρέωση. Το σχολείο μας, όπως κάθε χρόνο, τηρουμένων των υγειονομικών πρωτοκόλλων, συμμετείχε στον Εορτασμό της Εθνικής επετείου. Συγχαρητήρια στους μαθητές μας αλλά και στους εκπαιδευτικούς της σχολική μας μονάδας μας!!! Χρόνια πολλά Ελλάδα!!! Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ετικέτες: , ,