Αρχείο για "9 Σεπτεμβρίου 2018"

Δράσεις οικονομικής στήριξης μαθητών

Δράσεις Στήριξης των μαθητών για το σχολικό έτος 2018-2019 από την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας με δωρεά του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος

1η δράση με τίτλο «αρχή…ΖΩ», μέσω της οποίας δίνεται εφάπαξ «κουπόνι αγορών» (Voucher) αξίας 60€/μαθητή για την αγορά σχολικών ειδών, σε μαθητές της Α’ τάξης Δημοτικού των σχολείων της Στερεάς Ελλάδας.

2η δράση με τίτλο «Μαθαίνω ξένες γλώσσες», παρέχει εφάπαξ «Κουπόνι αγορών» (Voucher) αξίας 180€/μαθητή για την κάλυψη διδάκτρων σε φροντιστήρια εκμάθησης της Αγγλικής Γλώσσας. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ετικέτες:

Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

αγιασμός 2

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 στις 9.15 π.μ. Στη συνέχεια οι μαθητές θα εισέλθουν στις αίθουσες για μια σύντομη γνωριμία με την δασκάλα ή το δάσκαλό τους, θα παραμείνουν στις τάξεις τους για 20-25 λεπτά  και  θα αποχωρήσουν.  Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

Την Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου 2018 το ωρολόγιο πρόγραμμα όλων των τμημάτων θα ολοκληρωθεί στις 12.25 μ.μ.

Ετικέτες: