ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Β’ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΑ

Τη Δευτέρα    23-9-2019, μας επισκέφτηκε η Β’ Τάξη του Κολλεγίου Ανατόλια, συνοδευόμενη από τη δασκάλα τους, και τον εκπαιδευτικό Θεατρικής  Αγωγής.

Η υποδοχή των παιδιών έγινε με ενθουσιασμό, στην αυλή του σχολείου , από τους μαθητές και εκπαιδευτικούς της Β΄Τάξης του σχολείου μας, από τις εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής,  τη Διευθύντρια και υποδιευθύντρια.

Τα παιδιά και των δύο σχολείων γνωρίστηκαν μεταξύ τους, χωρίστηκαν σε ομάδες, έπαιξαν, χάρηκαν!

Τα παιδιά του Κολλεγίου Ανατόλια πρόσφεραν δώρα στα παιδιά της Β’ Τάξης του σχολείου μας  βιβλία, καθώς και άλλο υλικό, χρήσιμο για τις ανάγκες όλων των τάξεων.

Από το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας, προσφέρθηκε πρωϊνό  κέρασμα στους μικρούς επισκέπτες, καθώς και στους συνοδούς εκπαιδευτικούς.

Ήταν μια όμορφη εμπειρία για όλους μας, μικρούς και μεγάλους!