Απονομή ευρωπαϊκής ετικέτας ποιότητας

logo 1Την ευρωπαϊκή ετικέτα ποιότητας πήρε στις 31-10-2014 το eTwinning πρόγραμμα του 1ου Δημοτικού Σχολείου με τίτλο «Landmarks and Monuments».

Η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας απονέμεται από την Κεντρική Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Στήριξης και αποτελεί την αναγνώριση των εκπαιδευτικών και των σχολείων για το υψηλό επίπεδο των eTwinning δραστηριοτήτων τους.  Στο μήνυμα που λάβαμε αναφέρεται μεταξύ άλλων:

«Συγχαρητήρια! Το σχολείο σας βραβεύθηκε με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για την τελειότητα της εργασίας σας στο έργο eTwinning “Landmarks and Monuments”. Αυτό σημαίνει πως η εργασία σας, η εργασία των μαθητών και του σχολείου σας έχει αναγνωριστεί στο  υψηλότερο Ευρωπαϊκό επίπεδο».

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές-τριες και τους εκπαιδευτικούς που ασχολήθηκαν τα τελευταία δύο χρόνια με το θέμα των Ορόσημων και Μνημείων στα πλαίσια του προγράμματος Comenius.

europeanqualitylabel