Αξιότιμοι εκπαιδευτικοί και γονείς,
Ο Δήμος Πυλαίας-Χορτιάτη με το μη κερδοσκοπικό σωματείο της eduACT διοργανώνουν το Τζούνιορ φεστιβάλ εκπαιδευτικής ρομποτικής, έρευνας και καινοτομίας με θέμα το διάστημα.
Σύντομη περιγραφή προγράμματος:
Το Φεστιβάλ αφορά σε μαθητές Α’,Β’,Γ,Δ’ δημοτικού όλων των τοπικών διαμερισμάτων

Εορτή Τριών Ιεραρχών

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ανακοινώνουμε πως την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2019 τα σχολεία δε θα λειτουργήσουν, επειδή η εορτή των Τριών Ιεραρχών αποτελεί ημέρα αργίας για τις σχολικές μονάδες.

ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ 2018-2019

«Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί στηρίζουν την ανακύκλωση!»

Αγαπητοί Γονείς, Μαθητές, Μαθήτριες και Εκπαιδευτικοί,

Σας ενημερώνουμε πως ξεκίνησε ο Σχολικός Διαγωνισμός Ανακύκλωσης στα Δημοτικά Σχολεία του Δήμου Πυλαίας – Χορτιάτη, με

Ευχαριστήριο

Ο Σύλλογος Διδασκόντων/Διδασκουσών και η Διεύθυνση του Σχολείου εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες για τη γενναιόδωρη προσφορά του κυρίου Κωνσταντίνου Ετέ.

Ο κύριος Ετές, έχοντας γνώση της πραγματικής αξίας του εθελοντισμού, με δική του πρωτοβουλία, με προσωπική εργασία,  με προσωπικό χρόνο και προσωπικά έξοδα αντικατέστησε το αφρολέξ και άλλαξε τη δερματίνη σε δεκατέσσερις (14) καρέκλες

Ανακοίνωση σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου αύριο Παρασκευή 11 Ιανουαρίου

Σύμφωνα με τη νεότερη ανακοίνωση του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη: » Λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων και προκειμένου να διαμορφωθούν οι κατάλληλες συνθήκες για τη λειτουργία τους, τα σχολεία και στις 6 Δημοτικές Ενότητες του δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη (Πυλαία, Πανόραμα, Χορτιάτης, Ασβεστοχώρι, Εξοχή και Φίλυρο) θα παραμείνουν κλειστά για αύριο Παρασκευή 11 Ιανουαρίου¨.

Η ανακοίνωση στο ιστοσελίδα του Δήμου:

Ανακοίνωση σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου αύριο Πέμπτη 10 Ιανουαρίου

Σύμφωνα με τη νεότερη ανακοίνωση του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη:

«Λόγω της συνεχιζόμενης έντονης νέας χιονόπτωσης και του παγετού τα σχολεία σε όλες τις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη θα παραμείνουν κλειστά για αύριο Πέμπτη 10 Ιανουαρίου».

Η ανακοίνωση:

Ανακοίνωση από το δήμο Πυλαίας- Χορτιάτη σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου αύριο Τετάρτη 9 Ιανουαρίου

Σύμφωνα με τη νεότερη ανακοίνωση του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη:

«…Για τα σχολεία στη Δημοτική Ενότητα Χορτιάτη και με γνώμονα την ασφάλεια μαθητών και εκπαιδευτικών, λόγω και του συνεχιζόμενου παγετού, αλλά και της πρόβλεψης της ΕΜΥ για τη συνέχιση της κακοκαιρίας με νέες χιονοπτώσεις και το επόμενο 24ωρο,  κλειστά θα παραμείνουν για αύριο Τετάρτη 9 Ιανουαρίου τα σχολεία στον Χορτιάτη, το Ασβεστοχώρι,

Ανακοίνωση σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου την Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη «… Με γνώμονα την ασφάλεια μαθητών και εκπαιδευτικών και λόγω του συνεχιζόμενου παγετού (πρόγνωση -7 έως και -8 oC) σύμφωνα με τις προβλέψεις της ΕΜΥ, κλειστά θα παραμείνουν για αύριο Τρίτη 8 Ιανουαρίου τα σχολεία στη Δημοτική Ενότητα Χορτιάτη (Χορτιάτη, Ασβεστοχώρι, Εξοχή και Φίλυρο).»

Ολόκληρη η ανακοίνωση στο:

Τηλέφωνο επικοινωνίας/ενημέρωσης