Πρόσκληση

Σας προσκαλούμε στη γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 9:00 π.μ..1cf83

Οι μαθητές, οι μαθήτριες  και η δασκάλα της ΣΤ2 τάξης κ. Ράνια Σαλονικίδου
Το διδακτικό προσωπικό και η διεύθυνση του σχολείου

Ανακοίνωση

Την Πέμπτη 26 Οκτωβρίου 2017 το σχολείο δεν θα λειτουργήσει λόγω της απελευθέρωσης της Θεσσαλονίκης και της εορτής του πολιούχου της πόλης, του Αγίου Δημητρίου.
Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου στις 9.00 π.μ. θα γίνει η σχολική γιορτή στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας με αφορμή την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.
Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 9.30 π.μ. για να παραστούν στη Δοξολογία που θα τελεστεί στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες που θα πάρουν μέρος στην παρέλαση θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 10.15 π.μ.

Ευχαριστήριο

123

Εκφράζουμε τις θερμότατες ευχαριστίες μας προς την κυρία Έλενα Λήγα, γραφίστρια, αλλά και το θαυμασμό  μας για το υπέροχο, πολύχρωμο μα πάνω απ’ όλα βαθιά ανθρώπινο δημιούργημά της, που πλέον κοσμεί το εσωτερικό του σχολείου μας. Έχοντας γνώση της πραγματικής αξίας του εθελοντισμού, με δική της πρωτοβουλία, με προσωπική εργασία,  με προσωπικό χρόνο και προσωπικά έξοδα, με τις εξειδικευμένες της γνώσεις της, με δικά της τεχνολογικά μέσα, μας  πρόσφερε το έργο της. Δημιούργησε αυτή την εικαστική παρέμβαση δίνοντας ταυτόχρονα χρώμα, αισιοδοξία και πολλαπλά κοινωνικά, παιδαγωγικά και εκπαιδευτικά μηνύματα, αποτελώντας έτσι ένα θετικό πρότυπο για όλους μας, μικρούς και μεγάλους.

Ευχαριστήριο προς τη ΧΑΝΘ Ασβεστοχωρίου

Επιθυμούμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες προς τη ΧΑΝΘ Ασβεστοχωρίου, τόσο για την φιλοξενία μας στις εγκαταστάσεις της, όσο και για τις αθλοπαιδιές που με απόλυτη επιτυχία οργάνωσε το διοικητικό προσωπικό και υλοποίησαν οι προπονητές και οι προπονήτριες.

Δωρεά λογοτεχνικών βιβλίων

Εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας προς το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου, για την προσφορά 20 παιδικών λογοτεχνικών βιβλίων στην Δανειστική Βιβλιοθήκη μας. Ο εμπλουτισμός της Βιβλιοθήκης με ενημερωμένη βιβλιογραφία συντελεί σε μεγάλο βαθμό στην προσπάθεια που καταβάλουμε για να καλλιεργήσουμε τη φιλαναγνωσία των μαθητών και μαθητριών μας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διεύθυνση του Σχολείου

Ενημέρωση για θέματα αγωγής και προόδου των μαθητών και μαθητριών

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ανακοινώνουμε τις ημέρες και τις ώρες που θα γίνουν οι ενημερωτικές συναντήσεις από τους/τις  δασκάλους/δασκάλες των παρακάτω τμημάτων:

Δεύτερη τάξη (Β1), Όλγα Ρουμελιώτου , Τετάρτη 4/10/2017, ώρα 18:00

Δεύτερη τάξη (Β2), Τάσος Κώστογλου , Τετάρτη 4/10/2017, ώρα 18:00

Τρίτη τάξη (Γ2), Αθηνά Καραγκούνη, Τετάρτη  4/10/2017, ώρα 19:00

Πέμπτη τάξη (Ε1), Έλσα Αγγελακίδου, Τετάρτη 4/10/2017, ώρα 18:30

Πέμπτη τάξη (Ε2), Τσελεμπής Γιώργος, Τετάρτη 4/10/2017, ώρα 18:30

Έκτη τάξη (ΣΤ1), Παντελής Τερεζάκης, Τετάρτη 4/10/2017, ώρα 19:00

Έκτη τάξη (ΣΤ2), Ράνια Σαλονικίδου, Τετάρτη 4/10/2017, ώρα 19:00

Επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων

Οι γονείς των μαθητών/μαθητριών της έκτης τάξης καλούνται την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 18:30, να παραβρεθούν στην ενημέρωση που θα γίνει σχετικά με την εκδρομή στην Αθήνα.