Εικόνα κεφαλίδας Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Φηρών Θήρας

Ημέρα: 26 Ιανουαρίου 2022

Σημαντική ανακοίνωση

Αγαπητοί μαθητές/τριες, γονείς και κηδεμόνες,

Αύριο Πέμπτη 27/1/2022 τα μαθήματα του σχολείου μας θα πραγματοποιηθούν μέσω των ψηφιακών τάξεων Webex των εκπαιδευτικών των τμημάτων του σχολείου σύμφωνα με τις οδηγίες που σας έχουν σταλεί στο ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο.

Παράλληλα, στο ιστολόγιο του σχολείου μας αύριο 27/1/2022 θα υπάρχει νέο εκπαιδευτικό υλικό που έχουν ετοιμάσει όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μέσω της ασύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για όλους τους μαθητές και τις μαθήτριές μας. Με την δική σας πάντα υποστήριξη και καθοδήγηση, οι μαθητές και οι μαθήτριές μας μπορούν να εξασκηθούν στις δραστηριότητες αυτές ασύγχρονα και επίσης, σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει νέα θεματική ενότητα στο ιστολόγιο υποστηρικτικά με τίτλο: Υλικό τηλεκπαίδευσης , για το χρονικό διάστημα που το σχολείο μας παραμένει κλειστό.

Είμαστε πάντα στη διάθεσή σας και για οποιαδήποτε απορία/ερώτημα μπορείτε να μας ενημερώνετε μέσω της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας του σχολείου.

Με εκτίμηση,

Αναπληρώτρια Προϊσταμένη & Σύλλογος Διδασκόντων

Κλείσιμο Σχολείων 27/1/2022

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Κατόπιν ενημέρωσης του Δημάρχου Θήρας αύριο Πέμπτη 27 Ιανουαρίου 2022 όλα τα σχολεία της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης καθώς και των Παιδικών Σταθμών του Δήμου μας, θα παραμείνουν κλειστά λόγω των ακραίων καιρικών φαινομένων που επικρατούν στο νησί.

Με εκτίμηση,

Αναπληρώτρια Προϊσταμένη

Φωτεινή Κανάκη

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén