Free Gold Modern Calligraphy Luxury Thank You Facebook Post 19

1.ΑΦΙΣΑ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ 212x300 1

Η ψυχικη υγεια παει στο σχολειο

Το σχολείο μας υποστηρίζει την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου #SID2023 #SaferInternetDay2023 – Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Φηρών Θήρας (sch.gr)

«Διαχείριση της Αλλαγής: Αντιμετωπίζοντας Καταστάσεις Μετάβασης» Διαδικτυακό βιωματικό σεμινάριο δύο (2) εργαστηρίων για εκπαιδευτικούς. Αίτηση Συμμετοχής (google.com)

ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ 1

POSTER

Διαταραχές Φάσματος Αυτισμού: Από την Αξιολόγηση στην Παρέμβαση | Everest Travel & Congresses (projector-web.gr)

sinantisi ekpaideutikon

παραμύθι

αυτοεκτίμησης

κοινότητα

“ΚΩΦΟΙ-ΒΑΡΗΚΟΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ”

ΤΗΛΕΔΙΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΙΔ Δ.Σ ΚΩΦΩΝ ΒΑΡΗΚΟΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟΥ

Πρόσκληση σε ημερίδα: “Φαινόμενα βίας στη σχολική κοινότητα: Αντιμετώπιση, Πρόληψη, Ερμηνεία” 12-02-2022

Διαδικτυακή εκδήλωση για τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς διαδικτύου 2022 διοργανώνει τη Δευτέρα 7/2/2022 στις 18:00-19:30 το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ σε συνεργασία με το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Στην εκδήλωση μπορούν να συμμετέχουν εκπαιδευτικοί όλων των βαθμίδων και γονείς. Φόρμα εγγραφής.

Δείτε το πρόγραμμα της εκδήλωσης και τις ενδιαφέρουσες ομιλίες που θα δοθούν.

Θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής. Η διαδικασία για τη βεβαίωση συμμετοχής προβλέπει τη συμπλήρωση ενός ηλεκτρονικού παρουσιολογίου κατά την ώρα της εκδήλωσης, οπότε και θα δοθεί ο σύνδεσμος.

Το eTwinning θα συμμετάσχει με την ομιλία «Διαπαιδαγώγηση και καλλιέργεια των ψηφιακών δεξιοτήτων των αυριανών πολιτών με το eTwinning», Μιχάλης Παρασκευάς, Αντιπρόεδρος ΙΤΥΕ «Διόφαντος», Αναπλ. Καθηγητής, υπεύθυνος δράσης eTwinning.

.png

Πρόσκληση σε προαιρετικό επιμορφωτικό σεμινάριο για εκπαιδευτικούς ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης.

Ανακοίνωση εγγραφής και δήλωσης μαθημάτων (ΜOOCS), Δράση 5 «επιμόρφωση, ενδοσχολική και εξ αποστάσεως, εκπαιδευτικών γενικής και ειδικής αγωγής» της Πράξης «καθολικός σχεδιασμός και ανάπτυξη προσβάσιμου ψηφιακού εκπαιδευτικού υλικού»,ΟΠΣ (ΜΙS) 5001313

Εξ Αποστάσεως Επιμορφωτική Συνάντηση “Διαπεριφερειακό Θεματικό Δίκτυο: Ασφάλεια στο Διαδίκτυο-2022”.

Πρόσκληση του ΙΕΠ για υποβολή δήλωσης συμμετοχής σε εξ αποστάσεως ασύγχρονη επιμόρφωση, που προβλέπεται να υλοποιηθεί στο πλαίσιο της Δράσης 5 «Επιμόρφωση, ενδοσχολική και εξ αποστάσεως, εκπαιδευτικών γενικής και ειδικής αγωγής» της Πράξης «Καθολικός σχεδιασμός και ανάπτυξη προσβάσιμου ψηφιακού εκπαιδευτικού υλικού» με κωδικό ΟΠΣ (ΜΙΣ) 5001313, που απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς ειδικής και γενικής εκπαίδευσης, μέλη Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού που υπηρετούν σε δημόσια και ιδιωτικά σχολεία, σε Συντονιστές/τριες Εκπαιδευτικού έργου, στελέχη εκπαίδευσης, και γενικότερα σε όσους εμπλέκονται στην εκπαιδευτική και μαθησιακή διαδικασία μαθητών/τριών με αναπηρία.

Διεξαγωγή εξ αποστάσεως προαιρετικού επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους Εκπαιδευτικούς Ε.Α.Ε.

Πρόσκληση στη Διαδικτυακή Επιμορφωτική ημερίδα του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ KA3 “Teachers4Europe: setting an Agora for Democratic Culture”

2. AFISA ONLINE EVENT 11 12 2021 GREEK 1

Πρόγραμμα ~ 7ο Πανελλήνιο Συνέδριο Αξιοποίηση των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνίας στα Συνεργατικά Σχολικά Προγράμματα στην Πρωτοβάθμια & Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση

Επιμορφωτικό Σεμινάριο με θέμα: Εκπαιδευτικές Δραστηριότητες για τα Πλημμυρικά φαινόμενα

afisa synedriou pde thesslias 2021

ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΊΑ ΑΦΙΣΑ

“Τα εκπαιδευτικά προγράμματα της ΠΦΠΟ στην Πλατφόρμα 21+ Εργαστήρια Δεξιοτήτων”, που διοργανώνει η Πανελλαδική Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία στις 19/11/2021 και στις 26/11/2021.

34ο Διεθνές Συνέδριο Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών με θέμα: «Αγωγή Υγείας, Ειδική Αγωγή, Συμβουλευτική, Παιδαγωγική θεραπεία, Κοινωνική Παιδαγωγική, Σεξουαλική Αγωγή»

Πρόσκληση του ΙΕΠ για την 3η περίοδο επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών στις Δεξιότητες μέσω Εργαστηρίων

Πρόσκληση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής για υποβολή δήλωσης συμμετοχής σε δυο (2) εξ’ αποστάσεως ημερίδες επιμόρφωσης/ ενημέρωσης που προβλέπεται να υλοποιηθούν στο πλαίσιο της Δράσης 6 «Δημοσιότητα-Προβολή της Πράξης» της Πράξης «Καθολικός σχεδιασμός και ανάπτυξη προσβάσιμου ψηφιακού εκπαιδευτικού υλικού» με κωδικό ΟΠΣ (ΜΙΣ) 5001313 και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς ειδικής και γενικής εκπαίδευσης, σε Συντονιστές/τριες Εκπαιδευτικού έργου, στελέχη εκπαίδευσης, μέλη Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού και γενικότερα σε όσους εμπλέκονται στην εκπαιδευτική και μαθησιακή διαδικασία μαθητών/τριών με αναπηρία, ενώ δύναται επίσης να συμμετάσχουν και φοιτητές/τριες, γονείς, εκπρόσωποι των Περιφερειακών Ιδρυμάτων τριτοβάθμιας και των Περιφερειών Εκπαίδευσης, της ΕΣΑμεΑ των κατά τόπους σωματείων και φορέων εκπροσώπησης ΑμεΑ, των περιφερειακών ιδρυμάτων τριτοβάθμιας εκπαίδευσης με τομείς ΕΑΕ καθώς και των τοπικών μέσων μαζικής ενημέρωσης. ↓

7ο Πανελλήνιο Διαδικτυακό Συνέδριο eTwinning

Διαδικτυακή  εκδήλωση  για την παρουσίαση του  Έργου «Καινοτόμες Εφαρμογές Ψηφιακού Συνοδού Αυτόνομης Πλοήγησης για μη Βλέποντες» ΜΑΝΤΩ Blind, στο πλαίσιο των δράσεων για τον εορτασμό της Διεθνούς Ημέρας Λευκού Μπαστουνιού 2021.

Ευαισθητοποίηση εκπαιδευτικών και γονέων για την Αναπτυξιακή Γλωσσική Διαταραχή – Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Δ. Ελλάδας (sch.gr)

Διεξαγωγή προαιρετικού εξ αποστάσεως επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους Εκπαιδευτικούς που υπηρετούν στα Δημοτικά Σχολεία των Κυκλάδων και στις Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής: «Εργαστήρια Δεξιοτήτων: οδηγίες και προτάσεις εφαρμογής» | 1ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου (sch.gr)