Σήμερα, Τετάρτη 24 Απριλίου 2024, οι μαθητές/τριες της ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας με συνοδούς τη διευθύντρια του σχολείου κα Καλλιόπη Κόκλα και την εκπαιδευτικό τους κα Αναστασία Μαζνίκη επισκέφτηκαν το Μουσικό Γυμνάσιο Ζακύνθου με σκοπό να συμμετάσχουν στην ετήσια “Συνάντηση Μικρών Μουσικών”. Τραγούδησαν δύο τραγούδια, το ” Το Ποδήλατο” και το “Πες μου μια λέξη”, τα οποία είχαν προετοιμάσει με τον εκπαιδευτικό της Μουσικής του σχολείου μας κο Αναστάσιο Ξένο, ο οποίος τα συνόδευσε με το ακορντεόν. Κατόπιν ξεναγήθηκαν στους χώρους του Μουσικού Γυμνασίου και πήραν μια γεύση του “μεγαλύτερου σχολείου” στο οποίο θα μεταβούν του χρόνου. Ήταν μια υπέροχη εμπειρία για όλους τους συμμετέχοντες, στους οποίους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!
Αφήστε μια απάντηση