Στα πλαίσια της συνεργασίας μας από κοινού με το Γυμνάσιο Λιθακιάς με το Χαμόγελο του Παιδιού με τη μορφή επιμορφωτικών συναντήσεων γονιών/κηδεμόνων, εκπαιδευτικών και παιδιών με την ψυχολόγο του Χαμόγελου του Παιδιού κα Αλεξάνδρα Ψωμαθιανού μετά τις γιορτές των Χριστουγέννων, αλλά και με αφορμή τις γιορτινές μέρες που διανύουμε, τα παιδιά μας ανέλαβαν μια γλυκιά, συγκινητική πρωτοβουλία. Έφτιαξαν με περισσή αγάπη Χριστουγεννιάτικα στολίδια και κατασκευές που θα κοσμήσουν τα δωμάτια νοσοκομείων στα οποία νοσηλεύονται παιδιά του Χαμόγελου του Παιδιού….Γιατί τα παιδιά ξέρουν και μπορούν να δείχνουν αγάπη και να σκορπούν χαμόγελα…Συγχαρητήρια!!!
Αφήστε μια απάντηση