Προληπτικός Οδοντιατρικός έλεγχος

Μαρ 20155

Ο Οδοντιατρικός Σύλλογος Ζακύνθου στα πλαίσια προληπτικού προγράμματος αγωγής στοματικής υγείας στα δημοτικά και νηπιαγωγεία του νησιού, σας ενημερώνει για το ακριβές πρόγραμμα που θα ακολουθήσει την 3η και 4η εβδομάδα του Μαρτίου. Το πρόγραμμα θα διεξαχθεί με τη συμβολή της κινητής οδοντιατρικής μονάδας του «Χαμόγελο του Παιδιού». Σας παρακαλούμε να προωθήσετε τη φόρμα συγκατάθεσης στους γονείς άμεσα και να συγκεντρωθεί αυτή από τους δασκάλους όσο τον δυνατόν νωρίτερα. Δεν μας επιτρέπεται να εξετάσουμε μαθητή που δεν φέρει υπογεγραμμένη την φόρμα συγκατάθεσης. Οι ακριβείς ημερομηνίες είναι:

16 Μαρτίου – 3ο Δημοτικό Σχολείο Ρίζας – Νηπιαγωγείο Σκουλικάδου

17 Μαρτίου – Δ.Σ Βολιμών, Ορθονιών

18 Μαρτίου –Δ.Σ Λιθακιάς, Κεριού  😆  😆  😆

19 Μαρτίου – Δ.Σ. Κατασταρίου, Νηπιαγωγείο Αγ. Δημητρίου

20 Μαρτίου – Δημοτικό Σχολείο Γερακαρίων, Δ.Σ Δερματούσας

23 Μαρτίου – 2ο Δημοτικό Σχολείο Ρίζας

24 Μαρτίου – 1ο Δημοτικό Σχολείο Ρίζας, Δ.Σ. Ορεινή Ζώνης

26 Μαρτίου – Δ.Σ Βασιλικού, Νηπιαγωγείο Βασιλικού, Νηπιαγωγείο Αργασίου

Για λόγους ευελιξίας της μονάδας να ενημερώνεται κάθε σχολείο για την πιθανότητα επίσκεψής μας νωρίτερα από το προκαθορισμένο πρόγραμμα (1-2 ημέρες) γι’ αυτό και η συλλογή της φόρμας συγκατάθεσης να γίνει το συντομότερο δυνατόν από τους δασκάλους.

Για να δείτε τη φόρμα πατήστε εδώ ΕΝΤΥΠΟ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση είμαστε στη διάθεσή σας.

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προληπτικός Οδοντιατρικός έλεγχος