Αιτήσεις απόσπασης εντός ΠΥΣΔΕ και τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά

Προκειμένου να προχωρήσουν οι τοποθετήσεις όλων των μονίμων εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά καλούμε:

1. Τους εκπαιδευτικούς που επιθυμούν να χαρακτηριστούν λειτουργικά υπεράριθμοι (εφόσον το σχολείο τους εμφανίζει τουλάχιστον 12 ώρες πλεόνασμα στην ειδικότητα τους) και στη συνέχεια επιθυμούν να μετακινηθούν εξ ολοκλήρου ή για συμπλήρωση ωραρίου σε άλλο σχολείο.
  2. Τους εκπαιδευτικούς που δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό τους ωράριο και επιθυμούν να διατεθούν για μερικές ώρες προς συμπλήρωση του ωραρίου τους σε άλλο σχολείο.
  3. Τους εκπαιδευτικούς που βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΔΕ Ροδόπης.
  4. Τους εκπαιδευτικούς που επιθυμούν να αποσπαστούν εντός του ΠΥΣΔΕ Ροδόπης καθώς και τους εκπαιδευτικούς που έχουν αποσπαστεί από άλλα ΠΥΣΔΕ στο ΠΥΣΔΕ Ροδόπης.

Να υποβάλουν δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων από Τρίτη 16 Ιουλίου 2024 μέχρι και την Κυριακή 4 Αυγούστου 2024 στη Δ/νση Δ.Ε. Ροδόπης.

Ενδεικτικός πίνακας λειτουργικών κενών

Ενδεικτικός πίνακας λειτουργικών κενών ΣΜΕΑΕ

Δήλωση τοποθέτησης λειτουργικά υπεράριθμοι (ολική ή μερική διάθεση)

Δήλωση τοποθέτησης εκπαιδευτικών που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ

Αίτηση απόσπασης εντός του ΠΥΣΔΕ και τοποθέτησης αποσπασμένων από άλλα ΠΥΣΔΕ

Πρόσκληση εγγεγραμμένων στον κυρωμένο τελικό αξιολογικό πίνακα επιλογής Διευθυντών/ντριών Σχολικών μονάδων γενικής και ειδικής αγωγής και Ε.Κ. για υποβολή νέας δήλωσης προτίμησης τοποθέτησης, σε κενή θέση Διευθυντή/ντριας νεοϊδρυθείσας σχολικής μονάδας της Δ/θμιας Εκπ/σης Ροδόπης

Προθεσμία από την Δευτέρα 15/7/2024 έως και την Πέμπτη 18/7/2024.

Πρόσκληση για δήλωση

Δήλωση-Ενδιαφέροντος-Τοποθέτησης-στο Καλλιτεχνικό

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων και επιλογής υποψηφίων για την πρόσληψη ωρομίσθιου προσωπικού, εξειδικευμένου στα αντικείμενα των κατευθύνσεων Θεάτρου – Κινηματογράφου και Χορού στα Καλλιτεχνικά Σχολεία, για το σχολικό έτος 2024-2025.

20240708 76909_Ε1 Πρόσκλ. Καλλιτ-Σχολείων 2024-2025 Ψ0Ρ146ΝΚΠΔ-ΜΒΟ

Ίδρυση και λειτουργία Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Κομοτηνής στο Ν. Σιδηροχώρι

Δημοσιεύθηκε το ΦΕΚ για την ίδρυση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Κομοτηνής το οποίο θα λειτουργήσει από τον Σεπτέμβριο του 2024 στο ανακαινισμένο κτίριο του Γυμνασίου Νέου Σιδηροχωρίου.

Διαβάστε στο συνημμένο έγγραφο ερωτήσεις και απαντήσεις για τη λειτουργία του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου.
Επίσημη ενημέρωση για την λειτουργία των Καλλιτεχνικών Σχολείων στο https://www.minedu.gov.gr/kallitexnika-m/nomoikallitexnika

Συνημμένα:
Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικά με τη λειτουργία του Καλλιτεχνικού
FEK-2024-Tefxos B-03740

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τη μετακίνηση μαθητών του 4ου Γυμνασίου Κομοτηνής στη Χίο

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος