ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΙΝΑΚΩΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΤΩΝ ΑΙΤΟΥΜΕΝΩΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2023-24

Ανακοινώνονται οι πίνακες  με τα στοιχεία (ονοματεπώνυμο, κλάδο , ειδικότητα και μονάδες μετάθεσης κατά κριτήριο και στο σύνολό τους) των αιτουμένων μετάθεσης εκπαιδευτικών σχ. έτους 2023-24 των κάτωθι κατηγοριών :

1. Αιτήσεις για μετάθεση εκπαιδευτικών Δ.Ε. από περιοχή σε περιοχή
  2. Αιτήσεις για μετάθεση  εκπαιδευτικών Δ.Ε. από περιοχή σε περιοχή σε ΣΜΕΑΕ
  3. Αιτήσεις για μετάθεση εκπαιδευτικών Δ.Ε. σε ΚΕΔΑΣΥ
  4. Αιτήσεις για μετάθεση εκπαιδευτικών Δ.Ε. με εξειδίκευση στην ελληνική νοηματική γλώσσα των κωφών και στη γραφή Braille των τυφλών
  5. Αιτήσεις για μετάθεση των ΕΕΠ-ΕΒΠ

Επισημαίνεται ότι δεν προβλέπεται από τις κείμενες διατάξεις ανακοίνωση πινάκων με τα στοιχεία των αιτούντων μετάθεση σε Πειραματικά Σχολεία  Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης , Μουσικά και Καλλιτεχνικά σχολεία. Οι μεταθέσεις στα σχολεία αυτά πραγματοποιούνται βάσει προσόντων και όχι  μοριοδότησης.

Από τις οριστικοποιημένες αιτήσεις των εκπαιδευτικών ακυρώθηκαν από την Υπηρεσία μας  22 αιτήσεις λόγω μη θεμελίωσης δικαιώματος μετάθεσης.

Τυχόν ενστάσεις θα υποβάλλονται   από 21-11-2023 έως 24-11-2023 στο γραφείο μεταθέσεων της Διεύθυνσης μόνο ηλεκτρονικά στο gmet@dide.dod.sch.gr