Ενημερωτικές δράσεις συνεργασίας Αγωγής Υγείας ΔΔΕ Α΄ Αθήνας με τη Γραμμή Ψυχολογικής Στήριξης 11528-Δίπλα σου

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνέχεια της συνεργασίας της με τη Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης 11528-Δίπλα σου προτίθεται να υλοποιήσει για τρίτη χρονιά ενημερωτικές δράσεις σε θέματα έμφυλων ταυτοτήτων για  μαθητές/τριες κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2019-2020.

Η ευαισθητοποίηση, δίωρης διάρκειας, θα γίνεται χωρίς να παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία των σχολείων σε συνεννόηση με τους Διευθυντές/ντριες και τους Συλλόγους Διδασκόντων και με την έγγραφη συγκατάθεση των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών/τριών. Οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν  μπορούν να αποστείλουν το αίτημά τους με ηλεκτρονικό μήνυμα στο:  agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr.

Δείτε το έγγραφο εδώ–> 11528 20192020Βsxoleia

Αθήνα    11 / 11/ 2019

Η Προϊσταμένη του  τμήματος

AA΄ Διοικητικού

Αγγουροδήμου Μαρία

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Σεξουαλική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.