Η Εθνική Επέτειος της 25ης Μαρτίου 1821

Σας ενημερώνουμε πως οι εκδηλώσεις για την επέτειο της 25ης Μαρτίου  θα πραγματοποιηθούν  την Παρασκευή  24/3/2023 .Οι μαθητές όλων των τάξεων  θα προσέλθουν κανονικά το πρωί .

Μετά την προσευχή θα πραγματοποιηθεί η παράδοση της σημαίας  στην σημαιοφόρο και του παραστάτες του ΣΤ2 .

Θα αποχωρήσουν μετά την λήξη των εκδηλώσεων στις 10:00΄ μόνοι μαθητές της Α,Β, Γ και Δ΄ τάξης .

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην παρέλαση θα παραμείνουν ως τις 11:00΄για πρόβα.

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει.

Οι μαθητές θα φορούν ρούχα αντίστοιχα με την περίσταση μπλε και άσπρο.

Για την επόμενη μέρα της παρέλασης  στις 25/3/2023 :

συμμετέχουν μόνο οι μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις . Έχουν αποσταλεί οδηγίες με όλες τις λεπτομέρειες  μέσω ηλεκτρονικών μηνυμάτων σε όλους του γονείς.

Παρακαλώ να είστε συνεπείς στην ώρα για να μην δημιουργηθεί  κανένα πρόβλημα. Τους μαθητές θα παραδώσουν στους γονείς  οι εκπ/κοί που θα τους συνοδέψουν, αμέσως μετά την παρέλαση του Σχολείου μας.    Αν υπάρχει κάποια δυσκολία,  παρακαλώ ενημερώστε μας εγκαίρως.

Εύχομαι να έχουμε μια αξιοπρεπή παρουσίαση.

ΑΘΑΝΑΤΟ ΄21…

25-Μαρτίου-βιβλιοπαρουσίαση-1

Η-ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ-ΤΟΥ-΄21 ΝΕΟ

Η-ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ-ΤΟΥ-1821-ΓΙΑ-ΔΙΗΓΗΣΗ-ΜΕ-ΕΙΚΟΝΕΣ-ΣΕ-ΜΙΚΡΕΣ-ΤΑΞΕΙΣ