Την Τετάρτη 3 Ιουνίου 2015 στο προαύλιο του σχολείου πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η γιορτή λήξης  του σχολείου μας για τη σχολική χρονιά 2014-2015. Τα παιδιά χόρεψαν, έπαιξαν και διασκέδασαν με την ψυχή τους. Υπεύθυνοι της γιορτής ήταν οι γυμναστές: κ. Τάσος Λαμπαούνας,  κ. Στέλα Κοκοβέ και  κ. Χρύσα Μπαζιάνου. Μας τίμησαν με την παρουσία τους: η Σχολική Σύμβουλος ΕΑΕ της 2ης Περιφέρειας Αττικής κ. Ρ. Χιουρέα, ο υπεύθυνος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας κ. Δ. Γκότζος, ο Υποδιευθυντής του 3ου Γυμνασίου Αμαρουσίου κ. Χ. Καλλήνης, ο Πρόεδρος της Σχ. Επιτροπής ΠΕ του Δ. Αμαρουσίου κ. Ν. Παπαδάκος, η Αντιπρόεδρος της Σχ. Επιτροπής ΠΕ του Δ. Αμαρουσίου κ. Ελ. Βλάχου-Σταματάκη και ο Δημοτικός Σύμβουλος του Δ. Αμαρουσίου κ. Ν. Κάββαλος. Ευχόμαστε σε όλους να περάσετε ένα χαρούμενο καλοκαίρι!