Παρουσίαση ΑΠΕΙρεΣ SCHIP

ΑΠΕΙρεΣ (2009-2010)

Ανατρεπτικές Πηγές Ενέργειας Ιστολόγια Δράσης συνεργασίας Σχολείων Διασχολικό πρόγραμμα που υλοποιείται στα πλαίσια του Δικτύου σχολικής καινοτομίας από το Γυμνάσιο Σχηματαρίου και το 5ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων. Οι μαθητές αναρτούν συζητούν παρουσιάζουν τα θέματα που τους ενδιαφέρουν.

SCHIP (2008-2009)

SCHimatari Ioannina Proastio Διασχολικό πρόγραμμα που υλοποιήθηκε στα πλαίσια του Δικτύου σχολικής καινοτομίας από το Γυμνάσιο Σχηματαρίου  το 3ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων και το Γυμνάσιο Προαστίου Καρδίτσας.

Η παρουσίαση των προγραμμάτων έγινε στις 7/5/2010 στα Ιωάννινα στα πλαίσια της ημερίδας του Δικτύου Σχολικής Καινοτομίας

Εξαρτήσεις μύθοι και πραγματικότητα

Σας παρουσιάζουμε πολλούς μύθους που ακούγονται για τις εξαρτησιογόνες ουσίες μάζι με τις απαντήσεις τους.

Ντίνα και Γεωργία Β3 5ου Γυμνασίου Ιωαννίνων