LETS DO IT page 0001

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ “LETS DO IT GREECE”

Image preview

Το σχολείο μας συμμετέχει φέτος στην εθελοντική περιβαλλοντική δράση “Let’s do it Greece”. Στόχος μας είναι να μειώσουμε το περιβαλλοντικό αποτύπωμα στην περιοχή, να δώσουμε το μήνυμα πόσο σημαντικό είναι να διατηρούμε όμορφη την εικόνα της και να παρακινήσουμε τους μαθητές μας να αγαπήσουν τον εθελοντισμό.

Στο πλαίσιο της δράσης αυτής σας προσκαλούμε την Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021 στις 10 το πρωί στην είσοδο του 4ου Γυμνασίου, για να βοηθήσουμε όλοι μαζί στη συλλογή ανακυκλώσιμων απορριμμάτων σε χώρους γύρω από τα σχολεία και τις πλατείες της περιοχής μας. Σας περιμένουμε όλους, για να γίνουμε εμείς και τα παιδιά μας “η αλλαγή που περιμένουμε”! Η δράση πραγματοποιείται σε συνεργασία με τη Δευτεροβάθμια Σχολική Επιτροπή του Δήμου Άνω Λιοσίων και την υποστήριξη της ενορίας Αγίου Γεωργίου Ζωφριάς και του Πολιτιστικού-Εξωραϊστικού Συλλόγου Ζωφριάς.