ΕΞΏΦΥΛΛΟ

Και να που αποφασίσατε να επισκεφτείτε  το 3ο νηπιαγωγείο Αρχανών . Το ολοήμερο νηπιαγωγείο που βρίσκεται στις Κάτω αρχάνες και που εκεί συμβαίνουν μαγικά πράγματα. Είναι τόοοσο μεγάλο ώστε στις δύο αίθουσες του χωράνε όλα τα παιδιά , οι νηπιαγωγοί, ένας χνουδωτός ελέφαντας , μία καμηλοπάρδαλη, μερικά μυρμηγκάκια , ένας σκύλος λούτρινος που μας συντροφεύει την ώρα που χαλαρώνουμε ,ένα πειρατικό καράβι που μας βοηθάει στις ιδιαίτερες μετακινήσεις μας και πολλά μυρμηγκάκια ,μελισσούλες και πασχαλίτσες που κάνουν βόλτα στην τεράστια αυλή μας. Εκεί στην αυλή ασχολούμαστε με κινητικά παιχνίδια, παίζουμε αντισφαίριση , ποδόσφαιρο, ασχολούμαστε με την κηπουρική ,κάνουμε πικ-νικ, παίζουμε με το νερό και κάνουμε όλα αυτά τα πράγματα που αρέσουν σε εμάς τα παιδιά. Πολλές φορές μεταφέρουμε την τάξη έξω από το σχολείο και συνεχίζουμε τις δραστηριότητες έξω στην υπέροχη αυλή μας κάτω από τον ίσκιο των δέντρων που φροντίζουμε και αγαπάμε.