Γονείς

Ενημέρωση γονέων για την λειτουργία του σχολείου | 5ο Γυμνάσιο Κατερίνης

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς, για να ενημερωθείτε για την επίδοση των παιδιών σας μπορείτε να επισκεφτείτε το σχολείο στις ώρες που σημειώνονται με πράσινο χρώμα.

Κατεβάστε το πρόγραμμα επισκέψεων πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΗΜΕΡΙΔΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ-ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ ΕΤΟΣ 2023-24

Την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου 2023, η Διευθύντρια κ.Πασχούδη και ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας υποδέχθηκαν τους γονείς & κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας. Στην πρώτη αυτήν συνάντηση, τέθηκε εξαρχής η συνεργασία των βασικότερων ενηλίκων στην καθημερινότητα των παιδιών. Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος διδασκόντων, ο Σύλλογος Γονέων & κηδεμόνων και όλοι οι γονείς που παρευρέθηκαν, συμφώνησαν ότι για να πετύχει τους στόχους της η εκπαιδευτική διαδικασία απαιτείται η συνεργασία όλων.

εικόνα Viber 2023 10 05 18 41 52 079 1

Η Διευθύντρια αναφέρθηκε αναλυτικά στους κανόνες λειτουργίας του σχολείου και στα σχέδια δράσης που θα υλοποιηθούν την τρέχουσα σχολική χρονιά. Ζήτησε από τους γονείς και κηδεμόνες να παροτρύνουν τα παιδιά τους να συμμετάσχουν στις δράσεις και τα προγράμματα, τονίζοντας τον σημαντικό ρόλο τους στην εξέλιξη τους. Στο τέλος της συνάντησης, η Διευθύντρια παρουσίασε τους καθηγητές/ τριες του σχολείου και τόνισε ότι το εκπαιδευτικό προσωπικό θα είναι πάντα στη διάθεση των γονέων & κηδεμόνων για την αντιμετώπιση οποιουδήποτε εκπαιδευτικού θέματος που αφορά τη φοίτηση των παιδιών τους.

εικόνα Viber 2023 10 05 18 41 52 588

Για περισσότερες πληροφορίες, υποστήριξη ή παρέμβαση μπορείτε να απευθυνθείτε στην ειδική ομάδα επιστημόνων του ΕΟΔΥ :

Για ιατρική υποστήριξη και παρέμβαση: 210 5212054, 210 5212056, 2105212058

Για ψυχολογική υποστήριξη και παρέμβαση: 215  215 6060