Δευτέρα 15 Νοεμβρίου ο δεύτερος περίπατος του 3ου ΓΕΛ Γιαννιτσών

Εκδρομή εν μεσω πανδημίας | Cretalive ειδήσεις

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο Δευτέρα 15-11-2021 θα πραγματοποιηθεί ο δεύτερος περίπατος. Η λήξη του περιπάτου ορίστηκε στις 12:00.

Yπενθυμίζουμε:

1. οι μαθητές και οι μαθήτριες προσέρχονται στους προκαθορισμένους χώρους χωρίς τσάντες:

α. Η Α τάξη στο Φιλίππειο στις 08:45 πμ

β. Η Β τάξη στο Σχολείο στις 08:20 πμ, λόγω της μετακίνησης κάποιων μαθητών/τριών με λεωφορείο

γ. Η Γ΄ τάξη στον Πλατανότοπο (γηπεδάκια) στις 08:45 πμ

2. ο περίπατος πραγματοποιείται τηρώντας όλα τα μέτρα προφύλαξης κατά του Covid 19 (αποφεύγουμε τον συνωστισμό και όπου αυτό δεν είναι εφικτό φοράμε μάσκα)

3. δεν επιτρέπονται οι μετακινήσεις με μηχανάκι ή αυτοκίνητο κατά την διάρκεια του περιπάτου

4. δεν επιτρέπεται η απομάκρυνση των μαθητών/τριών από τον χώρο του περιπάτου χωρίς άδεια

5. Οι μαθητές/τριες ακολουθούν τις υποδείξεις των συνοδών εκπαιδευτικών.

Δεν ρυπαίνουμε τον χώρο στον οποίο πραγματοποιείται ο περίπατος.

Χρησιμοποιούμε τους κάδους ή σε περίπτωση που δεν υπάρχουν (αρκετοί) παίρνουμε τα απορρίμματα (μας) μαζί μας.

Δημητρίου Γ.

ΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ-ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ