πρόγραμμα εκδηλώσεων για την 28η Οκτωβρίου

πρόγραμμα εκδηλώσεων για την 28η Οκτωβρίου

1. Την Δευτέρα   27 Οκτωβρίου τα παιδιά θα έρθουν στο σχολείο μας 09.00-10.30 για την γιορτή της επετείου της 28ης Οκτωβρίου. Η γιορτή θα γίνει χωρίς την παρουσία γονέων. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.
  2. Την Τρίτη  28 Οκτωβρίου θα γίνει παρέλαση. Τα παιδιά θα φορούν κατά προτίμηση άσπρο πουκάμισο ή μπλούζα και μπλε παντελόνι ή φούστα .

Το πρόγραμμα εκείνη την ημέρα έχει ως εξής :

• 10:00 π. μ. δοξολογία στον Ι. Ναό του Αγ. Αθανασίου   (τα παιδιά θα εκκλησιαστούν με ευθύνη των γονέων τους )
    • 10:30 π.μ. κατάθεση στεφάνων στο Δημοτικό Σχολείο όπου και θα συγκεντρωθούν τα παιδιά .Θα ακολουθήσει παρέλαση . Τα παιδιά θα  τα παραλάβετε μετά το τέλος της παρέλασης από το αρτοζαχαροπλαστείο « Διογένης »  . Παρακαλούμε να μας ενημερώνετε για κάθε παιδί που παραλαμβάνετε .