ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ « ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ »

the strings of music 2        ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ « ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ »

Στα πλαίσια πολιτιστικού προγράμματος που διεξάγουμε κατά τη φετινή χρονιά με θέμα την        παραδοσιακή μουσική , την Πέμπτη 12 Μαρτίου τα παιδιά θα δουν στο χώρο του σχολείου την παράσταση μικτής τεχνικής « της μουσικής τα νήματα » από την καλλιτεχνική ομάδα ΑΝΤΑΜΑΠΑΝΤΑΧΟΥ .
Πρόκειται για μια απρόβλεπτη συναυλία με μουσικές από διάφορα μέρη του κόσμου. Μια κωμική   παράσταση χωρίς λόγια αποτελούμενη από ξεχωριστά σκετς με μαριονέτες σε ρόλους μουσικών και δύο κουκλοπαίκτες που συμμετέχουν από την μια πλευρά σε μια παράσταση κουκλοθεάτρου και από την άλλη σε μια παράσταση μιμικής με πρωταγωνιστές τους ίδιους .
Η παράσταση έχει ταξιδέψει σε 17 διεθνή φεστιβάλ στην Ελλάδα (Κιλκίς),στην Ευρώπη (Ιταλία, Τενερίφη, Κύπρο),Τουρκία , Ν.Αφρική και Ν. Κορέα.
Το κόστος συμμετοχής είναι 5 ευρώ το παιδί .
Δεν διαταράσσεται το πρόγραμμα του σχολείου.
Σημείωση : Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε να δει κάποιο παιδί την παράσταση παρακαλούμε να μας ενημερώσετε.
Για κάθε παράσταση που βλέπουμε εντός και εκτός σχολείου τα εισιτήρια( αποδείξεις ) φυλάσσονται στο σχολείο για πιθανό έλεγχο και είναι πάντα στη διάθεση σας για όποιον γονιό θελήσει .

λίγα λόγια για την ομάδα ΑΝΤΑΜΑΠΑΝΤΑΧΟΥ