Στα πλαίσια αυτά όλη η Σχολική Κοινότητα ξεκινήσαμε αυτές τις Άγιες μέρες το ταξίδι μας στην κοινωνική προσφορά για τους συνανθρώπους μας.
3 Μεγάλες δράσεις ξεκίνησαν από την ημέρα Καλοσύνης στις 13 Νοεμβρίου και θα ολοκληρώνονται καθημερινά μέχρι και τα Χριστούγεννα:
Σε συνεργασία με την κ.Μαρία Αθανασάκου-Μουντάκη, Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Πολιτικής, Νεολαίας και Προώθησης της Απασχόλησης του Δήμου-Παπάγου Χολαργού συγκεντρώθηκαν αγαθά από όλη τη σχολική κοινότητα του Νηπ/γείου μας αλλά και με τη συμμετοχή του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Ά Βρεφονηπιακού Σταθμού Χολαργού, όπως πολλά παιχνίδια και γλυκά που αγοράστηκαν, προσφέρθηκαν αλλά και ετοιμάστηκαν από τους ίδιους τους μαθητές μας, όπως λαχταριστά τρουφάκια για τα παιδάκια των ευπαθών οικογενειών του Δήμος Παπάγου Χολαργού – Municipality of Papagou Xolargou
Στήριξη του Κέντρο Βρεφών “Η Μητερα” με τον “Κουμπαρά της Αγάπης” στον οποίο θα συγκεντρώσουμε τα χρήματα από την «πώληση»των ημερολογίων, που ετοίμασαν τα παιδιά για τους γονείς τους.