Επείγουσα ανακοίνωση για τις εγγραφές μαθητών στο 2ο ΓΕΛ Ωραιοκάστρου

Σύμφωνα με ανακοίνωση του υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων όσοι γονείς/κηδεμόνες έχουν κάνει ηλεκτρονικά την εγγραφή του παιδιού τους οφείλουν να παρουσιασθούν στο σχολείο για την οριστική εγγραφή του προσκομίζοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά (έντυπο ηλεκτρονικής εγγραφής και φωτοτυπία ταυτότητας του μαθητή). Η ανακοίνωση αφορά όλους τους μαθητές όλων των τάξεων.

Συγκεκριμένα, η ανακοίνωση του ΥΠΕΠΘ αναφέρει:

“Υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με την από 09-05-2018 (Φ1α/73611/Δ4) εγκύκλιο του ΥΠ.Π.Ε.Θ., μετά την οριστική κατάταξή τους σε συγκεκριμένο ΓΕ.Λ. οι ενδιαφερόμενοι/ες (γονείς, κηδεμόνες) θα ενημερωθούν μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές από 22-6-2018 και οφείλουν να παρουσιαστούν μέχρι την έναρξη των μαθημάτων για την οριστική εγγραφή, ανανέωση εγγραφής προσκομίζοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά.”