Έλεγχοι Α τετραμήνου (Τρίτη 10/2 στις 12:30)

2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Ενημέρωση γονέων
Αγαπητοί γονείς,
Δεδομένου ότι πολλοί από εσάς δυσκολεύονται για διάφορους λόγους να επισκέπτονται τακτικά το σχολείο, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:
Η «τράπεζα θεμάτων» δεν έχει καταργηθεί ως τώρα, ούτε υπάρχει κάποια μεταβολή στη διαδικασία αξιολόγησης και προαγωγής από τις τάξεις Α΄ και Β΄. Όταν και αν υπάρξει κάποια αλλαγή, θα σας ενημερώσουμε.

Οι έλεγχοι με την προφορική βαθμολογία Α΄ τετραμήνου θα δοθούν την Τρίτη 10-02-2015, ώρα 12.30΄ στις παρακάτω αίθουσες:

aithouses

Για να συζητήσετε για την πρόοδο των παιδιών, μπορείτε να βρείτε τους καθηγητές στο γραφείο (αίθουσα 8 στον πρώτο όροφο). Στο ισόγειο θα βρίσκονται εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων.

Ως προς το θέμα των απουσιών σας επισημαίνουμε ότι οι μαθητές μπορούν να κάνουν μέχρι εκατόν δεκατέσσερις (114) απουσίες, από τις οποίες όλες οι πάνω από τις πενήντα (50) πρέπει να είναι δικαιολογημένες. Ο κηδεμόνας μπορεί να δικαιολογήσει μέχρι δέκα (10) ημέρες απουσίας ή να προσκομίσει βεβαίωση ιατρού. Τα δικαιολογητικά πρέπει να κατατίθενται στο σχολείο το αργότερο εντός δέκα (10) ημερών από την ημερομηνία επιστροφής του μαθητή στο σχολείο.