Αγιασμός στις 13 Σεπτεμβρίου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες.

Καλή σχολική χρονιά!

Κατά την έναρξη της σχολικής χρονιάς τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 θα πραγματοποιηθεί:

• Αγιασμός
  • Καλωσόρισμα και Ενημέρωση Μαθητών
  • Διανομή Βιβλίων

Οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 09:00′ π.μ. και να έχουν μαζί τους:

• Σάκες και γερές τσάντες για τα βιβλία που θα παραλάβουν. Ιδίως τα παιδιά της Α’ Γυμνασίου καλό θα είναι να έχουν δύο τσάντες μαζί διότι τα βιβλία είναι πολλά.
  • Μάσκες λόγω του νέου κορωνοϊού.
  • Πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου – ή πιστοποιητικό εμβολιασμού – ή πιστοποιητικό αυτοδιαγνωστικού τεστ (Self Test) έως και ένα 24ωρο πριν την έλευση του παιδιού στο σχολείο, το οποίο διατίθεται στα φαρμακεία.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όποιο παιδί δεν έχει ένα από τα παραπάνω πιστοποιητικά δεν θα συμμετέχει στις δραστηριότητες της ημέρας και δεν είναι δυνατόν να παραμείνει στο χώρο του σχολείου.

Όποιο παιδί έχει συμπτώματα ύποπτα για covid-19, ενημερώνει το σχολείο για οδηγίες και παραμένει στο σπίτι, ακόμα κι αν διαθέτει οποιοδήποτε από τα παραπάνω πιστοποιητικά.

Αναλυτικά η απόφαση  για το άνοιγμα των σχολείων – πρωτόκολλο … κλικ εδώ