Η μαθητική διαδικτυακή εφημερίδα μας είναι γεγονός!!!

Το 2ο Δημοτικό σχολείο Αμυνταίου Φλώρινας εφαρμόζοντας διαδικασίες εσωτερικής αξιολόγησης, ως προς τη λειτουργία και την ποιότητα του παρεχόμενου εκπαιδευτικού έργου του και με στόχο το  άνοιγμα του σχολείου προς την τοπική  κοινωνία σχεδίασε και υλοποιεί την έκδοση  μαθητικής, διαδικτυακής, ηλεκτρονικής  εφημερίδας για το σχολικό έτος 2022-2023.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων του 2ου Δημοτικού σχολείου Αμυνταίου πρότειναν τίτλους για την εφημερίδα μας, ψήφισαν και αποφάσισαν ο τίτλος της να είναι:

“Μολύβια εν δράσει!!!”

Στη συνέχεια σχεδίασαν το λογότυπο της εφημερίδας μας:

ΛΟΓΟ
           Χρυσή Κυριακοπούλου, Δ ‘ τάξη
1 ΤΕΛΙΚΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΝΙΚΟΛΕΤΑΣ
Νικολέτα Καρυπίδου, ΣΤ ‘ τάξη
ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  Χριστίνα Κατικαρίδου, Ε ‘ τάξη

ΓΕΩΡΓΙΑ
Γεωργία Σαπαρδάνη, Ε’ τάξη

Το  λογότυπο της εφημερίδας μας που επιλέχθηκε είναι αυτό της μαθήτριας της ΣΤ΄τάξης, Νικολέτας Καρυπίδου.

1 ΤΕΛΙΚΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΝΙΚΟΛΕΤΑΣ
 Νικολέτα Καρυπίδου, ΣΤ ‘ τάξη

Τη συντακτική ομάδα της εφημερίδας μας αποτελούν οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης:

Κωνσταντίνος Γαργάνης, Αμίνα Γκύλα, Χρήστος Ελευθεριάδης, Κωνσταντίνα Δημητρίου,
Νικολέτα Καρυπίδου, Κωνσταντίνος Κουτσουρίδης, Παρασκευή Κωνσταντίνου, Ράσσος Θεμιστοκλής,
Σούλης Άγγελος, Τριάδα Τρυφωνοπούλου, Τσάλκος Φώτιος, Σταυρούλα Χατζηκωνσταντίνου

Ομάδα υποστήριξης οι εκπαιδευτικοί:

Βενετία Ευθυμίου, Μαρία Θεοχάρη, Λιασόπουλος Δημήτρης

Οργάνωση & επιμέλεια:  Μαρία Θεοχάρη

Είμαστε έτοιμοι λοιπόν!!!

Σύντομα κοντά σας η νέα μαθητική, ηλεκτρονική εφημερίδα του 2ου Δημοτικού σχολείου Αμυνταίου:

“Μολύβια εν δράσει!!!”