Χρόνια πολλά Ελλάδα!!

Χρόνια πολλά στην Ελλάδα μας!!Χρόνια πολλά κι ελεύθερα σε όλους τους Έλληνες!!

Χρόνια πολλά κι ελεύθερα

στους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου!!!

Ευχαριστήριο Συλλογου Γονέων & Κηδεμόνων

Και, μετά από την κινητοποίηση των δεκατεσσάρων ημερών, που ξεκίνησε από την πρωτοβουλία της Διοίκησης του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, 65 κούτες και πολυσυσκευασίες νερού έφτασαν σήμερα, 24 Μαρτίου, στην Ελασσόνα!

Ένα μεγάλο  μπράβο στα παιδάκια μας, αλλά και στους γονείς του σχολείου μας,

που τόσο θερμά και γρήγορα και με χαρά ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του συλλόγου για συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης & τροφίμων για τους σεισμοπαθείς της Ελασσόνας!!

Ευχαριστούμε επίσης τον σύλλογο διδασκόντων του σχολείου μας, την διευθύντρια μας Μαρία Θεοχάρη για την βοήθειά τους, ώστε να μεταφερθούν τα πράγματα στην Φλώρινα και να φτάσουν στον τελικό προορισμό τους .

Τέλος, ευχαριστούμε θερμά την κυρία Άννα Μπαφίτη και το Παράρτημα του Ερυθρού Σταυρού Φλώρινας

για την ευκαιρία που έδωσε στα παιδάκια μας να καταλάβουν την έννοια της αλληλεγγύης και της ανθρωπιάς!

Να είστε όλοι καλά!

Ευχαριστήριο του Ερυθρού Σταυρού Φλώρινας για την ανταπόκριση των Φλωρινιωτών στην δράση του για τους σεισμόπληκτους της Ελασσόνας