ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

Με απόφαση του Δημάρχου Τυρνάβου Γιάννη Κόκουρα, αύριο Δευτέρα 15-2-21, όλες οι εκπαιδευτικές δομές του Δήμου Τυρνάβου, πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, θα παραμείνουν κλειστές, εξαιτίας των ιδιαίτερα έντονων καιρικών φαινομένων (ιδιαίτερα χαμηλές θερμοκρασίες-παγετός-χιονόπτωση) και της επαγόμενης επικινδυνότητας στη μετακίνηση των μαθητών.

Αξίζει να σημειωθεί ότι για τις επόμενες ημέρες αναμένεται νέα απόφαση του κ. Κόκουρα.

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας ενημερώνει ότι όλες οι σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης τη ΔΕΥΤΕΡΑ 15/2/2021, προχωρούν σε σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, και συγκεκριμένα κατά τις ώρες 14:10 έως 17:20 για τα Δημοτικά Σχολεία και 14:10 έως 16:30 για τα Νηπιαγωγεία, σύμφωνα με το ισχύον νομοθετικό πλαίσιο και σε εφαρμογή της αρ. πρωτ. 155692/ΓΔ4/14-11-20 εγκύκλιου του Υ.ΠΑΙ.Θ. με θέμα: «Οδηγίες και πληροφορίες για την Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση»

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Καλή Χρονιά ευχηθήκαμε και στο νηπιαγωγείο μας με την απαραίτητη βασιλόπιτα.

Για μία ακόμη φορά οι γονείς μας βοήθησαν και στάθηκαν στο πλευρό των παιδιών μας!!!  Έτσι έφθασαν στο σχολείο μας πεντανόστιμες βασιλόπιτες, και τα παιδιά με μεγάλη χαρά και αγωνία έτρωγαν το κομμάτι τους με την ελπίδα να είναι αυτοί οι τυχεροί!!!!!

Ας είναι λοιπόν ευλογημένο και δημιουργικό το 2021 γεμάτο γνώση, δημιουργικότητα και χαρά στο Νηπιαγωγείο μας!!