ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

Με απόφαση του Δημάρχου Τυρνάβου Γιάννη Κόκουρα, αύριο Δευτέρα 15-2-21, όλες οι εκπαιδευτικές δομές του Δήμου Τυρνάβου, πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, θα παραμείνουν κλειστές, εξαιτίας των ιδιαίτερα έντονων καιρικών φαινομένων (ιδιαίτερα χαμηλές θερμοκρασίες-παγετός-χιονόπτωση) και της επαγόμενης επικινδυνότητας στη μετακίνηση των μαθητών.

Αξίζει να σημειωθεί ότι για τις επόμενες ημέρες αναμένεται νέα απόφαση του κ. Κόκουρα.

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας ενημερώνει ότι όλες οι σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης τη ΔΕΥΤΕΡΑ 15/2/2021, προχωρούν σε σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, και συγκεκριμένα κατά τις ώρες 14:10 έως 17:20 για τα Δημοτικά Σχολεία και 14:10 έως 16:30 για τα Νηπιαγωγεία, σύμφωνα με το ισχύον νομοθετικό πλαίσιο και σε εφαρμογή της αρ. πρωτ. 155692/ΓΔ4/14-11-20 εγκύκλιου του Υ.ΠΑΙ.Θ. με θέμα: «Οδηγίες και πληροφορίες για την Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση»