Επίσκεψη των νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο

IMG 20240605 105405 20

Στα πλαίσια της ομαλής μετάβασης των νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο, το 1ο Νηπιαγωγείο Σπερχειάδας διοργάνωσε σήμερα Τετάρτη 5 Ιουνίου επίσκεψη των νηπίων του στο 1ο  Δημοτικό Σχολείο Σπερχειάδας.

Η χαρά των παιδιών από το πρωί ήταν απερίγραπτη και με μεγάλη προθυμία με τον ερχομό τους στο Νηπιαγωγείο άρχισαν να φτιάχνουν ζωγραφιές για να τους χαρίσουν στις δασκάλες του Δημοτικού.

Ξεκινήσαμε τον περίπατό μας και όταν φτάσαμε τα νήπια  με χαρά, ενθουσιασμό και μεγάλη ανυπομονησία ξεναγήθηκαν από την Διευθύντρια κυρία Ελένη Καρφή στους χώρους του σχολείου, γνώρισαν αρκετές από τις  δασκάλες, συνάντησαν παλιούς συμμαθητές και φίλους και κάποια παιδιά τα αδέρφια τους. Παρατήρησαν ομοιότητες και διαφορές με το δικό τους σχολείο και κάθε παιδί πρόσφερε στην Διευθύντρια μία πανέμορφη ζωγραφιά θέλοντας έτσι να εκφράσουν την ανυπομονησία καθώς και τη χαρά τους για την είσοδό τους στη Δημοτικό.

Ευχαριστούμε πολύ την  Διευθύντρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σπερχειάδας καθώς και τις δασκάλες του σχολείου για την άψογη  φιλοξενία τους και τους ευχόμαστε ολόψυχα «Καλό Καλοκαίρι»!!

IMG 20240605 102939 290IMG 20240605 110419 575