Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων

Η 4η Οκτωβρίου έχει καθιερωθεί ως η Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων! Πόσα πράγματα είχαμε να πούμε σημερα για αυτούς τους υπέροχους φίλους που μας προσφέρουν απλόχερα την αγάπη τους! Όλοι είχαμε να πούμε πολλές ιστορίες για τα ζωάκια που έχουμε, είτε μέσα στο σπίτι, είτε στην αυλή μας, αλλά και για εκείνα τα ζωάκια που είναι αδέσποτα και δεν έχουν κάποιον να τα φροντίσει! Στα πλαίσια αυτής της ημέρας είχαμε και μια αναπάντεχη επίσκεψη.Η γλυκούλα Μόλυ ήρθε στο σχολείο μας, μας άφησε να την χαϊδέψουμε και  η παρουσία της μας έδωσε μεγάλη χαρά!! Η ανάγνωση του ΞΟΥΤ επιβάλλεται, κάθε χρόνο τέτοια μέρα!!

28c7156f ea24 463d ad7e ba42ecb4a6fb

Και μιας και μιλάμε για τα  αδέσποτα ζωάκια σαν τον ΞΟΥΤ της ιστορίας που διαβάσαμε, ο μικρός μας μαθητής Γιάννης, μας έφερε ένα υπέροχο βιβλίο με τίτλο “Αν λίγο μ΄αγαπούσες”, το οποίο μας άρεσε πολύ και μας συγκίνησε ακόμη περισσότερο!!

e569652a69ae484f9134867467f14123