1ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου 28/2 /2021

Αγαπητοί γονείς

Αισίως φτάσαμε και στο τέλος του χειμώνα ευχόμενοι να είμαστε όλοι καλά και να αντέχουμε μέχρι που να τελειώσει αυτή η δύσκολη κατάσταση την οποία βιώνουμε όλοι. Στο σχολείο τα παιδιά φροντίζουμε να ακολουθούν τους κανόνες προφύλαξης από την πανδημία τηρώντας τους κανόνες υγιεινής και κυρίως φορώντας τις μάσκες τους για τις οποίες θα παρακαλούσα ακόμα μία φορά να υπάρχουν αρκετές στην τσάντα τους σε περίπτωση που κάποια λερωθεί ή καταστραφεί.

Από τη Δευτέρα μπαίνουμε στην Άνοιξη και θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας που για ακόμα μία φορά ήταν κοντά μας και πρόσφερε μαρτάκια σε όλα τα παιδιά σαν μέτρα προφύλαξης από τον ήλιο με την ευχή να τον απολαύσουμε χωρίς περιοριστικά μέτρα.

Θα ήθελα επίσης να σας ενημερώσω για την παύση των σχολικών γευμάτων από τη Δευτέρα 1η Μαρτίου για άγνωστο χρονικό διάστημα όπως μας ενημέρωσε η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης λόγω διαδικαστικών προβλημάτων. Ας ελπίσουμε ότι θα ξεπεραστούν τα προβλήματα και σύντομα πάλι θα ξεκινήσει η διανομή των γευμάτων στους μαθητές του σχολείου μας.

Η διευθύντρια του σχολείου

Φωτεινή Κεφαλίδου