ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Οι εγγραφές γίνονται  από:

1 Μαρτίου έως  20 Μαρτίου 2021 και ώρα 9:00-12:00

Στην Α’ (Πρώτη) Τάξη τη σχολική χρονιά 2021-2022 θα γραφτούν τα παιδιά που γεννήθηκαν  από 1-1-2015 έως και 31-12-2015.

Σύμφωνα με την με Αρ. Πρωτ.: : Φ.6/22511/Δ1/25-2-2021 του ΥΠΑΙΘ

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά

για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου

είναι τα εξής:

1. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια μέχρι την ημερομηνία εγγραφής.
  2. Αποδεικτικό Στοιχείο Κατοικίας (ΔΕΗ ή ΟΤΕ, συμβόλαιο αγοράς κατοικίας ή ενοικίασης στο όνομα του γονέα ή κηδεμόνα. Λογαριασμοί κινητών τηλεφώνων δεν αποδεικνύουν την κατοικία).
  3. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπίου από το Νηπιαγωγείο.
  4. Αίτηση Εγγραφής, η οποία συμπληρώνεται στο σχολείο.
  5. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.), το οποίο χορηγείται από το σχολείο και κατατίθεται το αργότερο μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου.

Ωραιόκαστρο, 26 Φεβρουαρίου 2021

Η  Δ/ντρια  του 1ου  Δημ. Σχ. Ωραιοκάστρου