Συμμετοχή του Σχολείου μας στην Ημέρα Τουρισμού στο 2ο Cretan Street Food Festival

Φέτος δόθηκε η ευκαιρία σε μαθητές μας να γίνουν μέρος της μεγάλης γιορτής που στήθηκε στην Κιτροπλατεία για την Ημέρα Τουρισμού, την Πέμπτη 27/9. Κάποιοι μαθητές της ΣΤ’ τάξης μαζί με τη Διευθύντρια και δασκάλους στάθηκαν δίπλα στον πάτερ Επιφάνειο, αρχιμάγειρα του Άγιου Όρους και τη σεφ Αθηνά Γκαμπούρα. Με πολύ μεράκι βοήθησαν στο σερβίρισμα και την εξυπηρέτηση του κόσμου. Το μενού περιείχε χταποδόσουπα με λαχανικά και χταποδάκι με κριθαράκι. Ευχαριστούμε πολύ το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, ο οποίος διέθεσε το λάδι για να φτιαχτούν τα υπέροχα αυτά φαγητά που τελικά έτυχαν ιδιαίτερης εκτίμησης από το κοινό!

Και του χρόνου!