Φροντίζω το Περιβάλλον

Σχολικό Έτος 2023 – 2024

Στο πλαίσιο του δεύτερου Θεματικού Άξονα «Φροντίζω το Περιβάλλον» των Εργαστηριών Δεξιοτήτων, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του 10ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας σας παρουσιάζουν  κάποιες από τις εργασίες τους.

Τμήμα Β1 & Β2: Ο τίτλος του εργαστηρίου είναι ««Σεισμός και τώρα τι κάνω;». Μπορείτε να διαβάσετε την περιγραφή εδώ και στο ακόλουθο βίντεο μπορείτε να παρακολουθήσετε τις δράσεις μας.

Σχολικό Έτος 2021 – 2022

Τμήμα Γ2: Ο τίτλος του εργαστηρίου είναι «Γειτονιές του κόσμου». Μπορείτε να δείτε την επιστολή προς τους γονείς εδώ και να απολαύσετε το βίντεο της παρουσίασης εδώ.

Τμήμα Δ1: Ο τίτλος του εργαστηρίου είναι «Επιπτώσεις των Μέσων Συγκοινωνίας στο περιβάλλον». Μπορείτε να δείτε το βίντεο της παρουσίασης εδώ.

Τμήμα Ε1 και Ε2: Ο τίτλος του εργαστηρίου είναι «Λάρισα πριν και τώρα (μαθαίνουμε για τις πλημμύρες)». Μπορείτε να δείτε την παρουσίαση εδώ.