Πραγματοποίηση του πρώτου σύχρονου μαθήματος τηλεκπαίδευσης στο μάθημα Πληροφορική του τμήματος Γ’ Πληροφορικής-Οικονομίας του Γενικού Λυκείου Κάτω Μηλιάς

Το πρωί της Δευτέρας 23/3/2020 πραγματοποιήθηκε το πρώτο σύχρονο μάθημα τηλεκπαίδευσης με το τμήμα Γ’ Πληροφορικής-Οικονομίας του Γενικού Λυκείου Κάτω Μηλιάς για το πανελλαδικά εξεταζόμενο μάθημα Πληροφορική, με καθολική συμμετοχή των μαθητών/μαθητριών του τμήματος!

Χρησιμοποιήθηκε η πλατφόρμα Webex Meetings, σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων. Χρησιμοποιούνται παράλληλα και εργαλεία ασύγχρονης εκπαίδευσης, όπως η υπηρεσία η-τάξη, η οποία χρησιμοποιούνταν ήδη στο τμήμα από την αρχή της χρονιάς, επικουρικά στη δια ζώσης διδασκαλία.

Δημοσιεύθηκε στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση και χαρακτηρίσθηκε , , , , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.