Κάνε μία ευχή!

IMG_20191223_133504 (1)

Τον Δεκέμβριο το σχολείο μας συμμετείχε  στην δράση του “Κάνε μια Ευχή Ελλάδος”

Το  Κάνε μια Ευχή  εκπληρώνει ευχές παιδιών με πολύ σοβαρές ασθένειες. Μια ευχή αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του ταξιδιού για τη θεραπεία τους. Έρευνες καταδεικνύουν ότι τα παιδιά στα οποία έχει εκπληρωθεί η ευχή τους, μπορούν να ανακτήσουν  τη σωματική και συναισθηματική δύναμη που χρειάζονται για να αντιμετωπίσουν μια πολύ σοβαρή ασθένεια.

Το δικό μας σχολείο βοήθησε στην εκπλήρωση της ευχής του Ευθύμη, ενός νέου παιδιού 17 χρονών που πάσχει από μία ανίατη ασθένεια.

Είμαστε πολύ χαρούμενοι που βοηθήσαμε και συνάμα πολύ περήφανοι που με αυτόν τον τρόπο αγκαλιάσαμε ένα παιδί, έναν φίλο μας και του εκπληρώσαμε την επιθυμία του.

Ευχαριστούμε όλους εσάς  που συνεισφέρατε  στο  να αγοραστούν όσα πιο πολλά αστέρια γινόταν.

Πιστοποιητικό Υιοθεσίας

Ας δώσουμε όλοι μαζί δύναμη στην ευχή

Γιατί είναι ο λόγος να πιστέψει ένα παιδί ότι όλα μπορούν να συμβούν.

Ακόμα και το πιο σπουδαίοΝα γίνει καλά!”

Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.