Βοήθεια από γονείς και μαθητές στους σεισμόπληκτους της Τουρκίας και Συρίας

Όλοι μας σοκαριστήκαμε με τον φονικό σεισμό που έπληξε τις γείτονες χώρες Τουρκία και Συρία  τον περασμένο μήνα.

Στις τάξεις μας μιλήσαμε για το γεγονός και αμέσως θελήσαμε να δείξουμε την συμπαράστασή μας  κατασκευάζοντας αφίσες με ζωγραφιές με ευχές και δημιουργώντας μία νέα πόλη για τους φίλους μας ευχόμενοι να ξεπεράσουν γρήγορα την καταστροφή αυτή.

collage 5456

Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και τους μαθητές μας  οι οποίοι ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού για ανθρωπιστική βοήθεια στους σεισμόπληκτους  της Τουρκίας και Συρίας και πρόσφεραν τρόφιμα μακράς διαρκείας καθώς και είδη ατομικής υγιεινής για να αποσταλούν άμεσα στους πληγέντες. τα οποία συλλέχθηκαν στο σχολείο μας.

Όλα παραδόθηκαν την περασμένη εβδομάδα στην Πρόεδρο του Ερυθρού Σταυρού Παρασκευά Σταματία καθώς και στον συνυπεύθυνο  Παπασταμάτη Μανώλη και θα αποσταλούν στους πληγέντες του σεισμού. (Στο τέλους του άρθρου ακολουθεί ευχαριστήριο μήνυμα του Ερυθρού Σταυρού).

collage 6 1

Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.