Απονομή βραβείων για τα σχολεία που διακρίθηκαν στον 12ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους

Σε μία πολύ όμορφη εκδήλωση στο ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης στην Αθήνα  πραγματοποιήθηκε η βράβευση των μαθητών πρωτοβάθμιας και  δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, που διακρίθηκαν στον 12ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους, το σχολικό έτος  2021/2022, με τίτλο «Σινεμά… διάβασες;». Ένας διαγωνισμός που προάγει την τέχνη του κινηματογράφου στα σχολεία.

Το σχολείο μας κατάφερε και απέσπασε το 1ο Βραβείο στην ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΦΙΣΕΣ για τη δημιουργία αφίσας που έγινε με αφορμή την ταινία «Μία Μπάλα χρώματα απλώνει και όλους μας ενώνει» με τη συνεργασία των Νηπιαγωγείων Πιπεριάς Πέλλας, 1ου Προσοτσάνης, 1ου Λητής, 31ου Θεσσαλονίκης, 10ου Νεάπολης Θεσσαλονίκης, 14ου Πτολεμαΐδας, 1ου Ρεθύμνου.

μπάλα χρώματα απλώνει και μας ενώνει

Η αφίσα μας

Την ομάδα μας εκπροσώπησαν στην εκδήλωση οι συναδέλφισσες από το 14ο Νηπιαγωγείο Πτολεμαϊδας  Γλυκερία Μάρκου και 1ο Νηπιαγωγείο Προσοτσάνης Δράμας  Ευαγγελία Γαζιώτου, οι οποίες παρέλαβαν το βραβείο μας καθώς και τους επαίνους των μαθητών μας.

Εμείς για ακόμη μία φορά να ευχαριστήσουμε τους μικρούς μαθητές μας και τους εξαιρετικούς συνεργάτες μας!

Παρακάτω μπορείτε να δείτε στιγμιότυπο από την βράβευση μας!

Η βράβευση

Κατηγορίες: 12ος Μαθητικός Διαγωνισμός Ταινιών Μικρού Μήκους » Cinema διάβασες…, Βραβεία-Διακρίσεις, Γενικά, Διαγωνισμοί. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.