Διαδικτυακή συνάντηση με τους φίλους μας από την Ισπανία, Πολωνία και τη Θεσσαλονίκη!

Μία ιδιαίτερη διαδικτυακή  συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο νηπιαγωγείο μας πριν λίγες μέρες. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν και να γνωρίσουν τους “συμμαθητές” τους από την Ισπανία, την Πολωνία καθώς και από το 37ο Νηπιαγωγείο Θεσσαλονίκης.

Σκοπός αυτής της συνάντησης ήταν να γνωρίσουν όλα τα παιδιά  τον μεγάλο μας νικητή της  μασκότ του Πάσχα, να ανταλλάξουν ευχές και να παρουσιάσουν  όλοι από  ένα τραγουδάκι της χώρας τους σχετικό με το Πάσχα!

Αφού πρώτα μας τραγούδησαν τα παιδιά της Ισπανίας, πήραμε και μεις σειρά και τραγουδήσαμε τα κάλαντα του Λαζάρου και  το “Πάσχα στο χωριό” της Γωγώς Αγγελοπούλου.

Κατηγορίες: Baskets in Hands, Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Etwinning. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.